Харилцах хүснэгт
Хөвсгөл аймгийн Жаргалант сумын Засаг Даргын Тамгын Газар
Нэр Албан тушаал Гар утас Ажлын утас
Б. Ахмадбат ИТХ-ын дарга 98654878
Б. Должинсорогдог Засаг дарга 98998287
Ж. Амартүвшин Засаг даргын орлогч 93142841 50387878
Д.Батбаатар Тамгын газрын дарга 50384569
М.Энхтайван Дотоод ажил хариуцсан түшмэл 93031521


Гарчиг   
И-мэйл   
Зурвас   
   
ЖАРГАЛАН НУТГААС ТӨРСӨН АЛДАРТНУУД
ЖАРГАЛАН НУТГААС ТӨРСӨН АЛДАРТНУУД
Нийтэлсэн: 4 жил өмнө


Нэг. Хөдөлмөрийн баатар, гавъяатууд
1.    Ж. Авирмэд, Гавъяат мяханикжуулагч
2.    С. Чойжилжав, Хөдөлмөрийн баатар
3.    Д. Туваанжав, Хөдөлмөрийн баатар, ХААхуйн гавъяат
4.    Б. Лааган, Гавъяат багш, түүхийн ухааны доктор
5.    Д. Давааням, Соёлын гавъяат зүтгэлтэн
6.    Д. Ичинхорлоо, Гавъяат багш
7.    Р. Эрдэнэбат, Гавъяат барилгачин

8.     Д. Долгорхүү, Гавьяат багш

9.     Ж. Алтангэрэл, Гавьяат багш


Хоёр: Эрдэмтэн мэргэд
1.    С. Энхбаяр, Доктор, багш
2.    Б. Нандинцэцэг, Доктор
3.    Г. Батцэцэг, Доктор
4.    П. Баасансүрэн, Доктор
5.    Н. Долгорхүү, Доктор
6.    Б. Батэрдэнэ, Доктор
Гурав: Уугуул нутгаас төр түшилцсэн хүмүүс
1.    Ж. Магсаржалам, АИХ-ын депутать
2.    Д. Балчин, АИХ-ын депутать
3.    Н. Гунгаабазар, АИХ-ын депутать
4.    Б. Бүжинлхам, АИХ-ын депутать
5.    Д. Ичинхорлоо, АИХ-ын депутать
6.    С. Чойжилжав, АИХ-ын депутать
7.    Д. Туваанжав, АИХ-ын депутать
8.    Ш. Лхагва, АИХ-ын депутать
9.    Б. Лханаасүрэн, АИХ-ын депутать
10.    Б. Гүнджалам, АИХ-ын депутать
11.    Л. Жамъян, АИХ-ын депутать
12.    Д. Бохьшарга, УИХ-ын гишүүн
13.    Ц. Сэдванчиг, УИХ-ын гишүүн
Дөрөв: Утга зохиол, урлаг спортын алдартнууд
1.    Б. Жамц, Эрдэмтэн зохиолч
2.    Д. Давааням, Гавъяат зохиолч
3.    О. Доржготов, Зохиолч
4.    Т. Должинсорогдог, Шатрын спортын мастер
5.    С. Эрдэнэочир, Спортын мастер
6.    Ч. Эрдэнэчимэг, Спортын мастер
7.    Н. Шагдарсүрэн, СТА, Ардын уран сайханч
8.    Н. Мөнхэрдэнэ, Азийн аврага, Спортын мастер
9.    Х. Төмөр, Улсын начин
10.    Д. Сумъяа, аймгийн арслан ба
11.    Д. Жамбажанцан, аймгийн начин
12.    Д. Дондог, эргийн начин
13.    М. Давааням, СТА, зохиолч
14.    Л. Ширбазар, СТА, аймгийн начин
15.    С. Батхуяг, аймгийн начин
16.    В. Архадий, СТА
17.    Э. Шажинбат, СТА
Тав: Салбарын тэргүүний ажилтнууд
1.    Ш. Лхагва, Захиргааны тэргүүний ажилтан
2.    А. Балжинням, Захиргааны тэргүүний ажилтан
3.    Д. Батбаатар, Захиргааны тэргүүний ажилтан
4.    Ц. Мягмарсүрэн, Санхүүгийн тэргүүний ажилтан
5.    Ч. Чимэддорж, Санхүүгийн тэргүүний ажилтан
6.    Т. Түмэнхүү, Санхүүгийн тэргүүний ажилтан
7.    Б. Дашцэрэн, Санхүүгийн тэргүүний ажилтан
8.    Б. Тунгалаг, Санхүүгийн тэргүүний ажилтан
9.    Ц. Бямбажав, ХАА-н тэргүүний ажилтан
10.    Л.Төтөмөрхуяг, ХАА-н тэргүүний ажилтан
11.    Д. Гүрсэд, ХАА-н тэргүүний ажилтан
12.    Л. Гочоо, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
13.    Я. Нансал, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
14.    Б. Дашцэрмаа, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
15.    Д. Бүрэнжаргал, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
16.    Д. Алтанцэцэг, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
17.    Б. Түшинжаргал, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
18.    Б. Цогзолмаа, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
19.    Э. Урантөгс, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
20.    Т. Түмэнөлзий, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
21.    М. Лхагвасүрэн, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
22.    Д. Дашням, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
23.    Н. Эрдэнэжаргал, Эрүүлийг хамгаалах тэргүүний ажилтан
24.    Б. Сумъяа, Ардын боловсролын тэргүүний ажилтан
25.    Ц. Адъяахүү, Ардын боловсролын тэргүүний ажилтан
26.    Ч. Сэвжидбалбар, Ардын боловсролын тэргүүний ажилтан
27.    С. Түвшинжаргал, Ардын боловсролын тэргүүний ажилтан
28.    Ж. Дэжээхүү, Ардын боловсролын тэргүүний ажилтан
29.    Д. Ичинхорлоо, Ардын боловсролын тэргүүний ажилтан
30.    С. Нармажиг, Ардын боловсролын тэргүүний ажилтан
31.    Ч. Баярбямба, Ардын боловсролын тэргүүний ажилтан
32.    Ц. Түмэнжаргал, Худалдааны тэргүүний ажилтан
Зургаа: Улсын аварга, сайн малчин
1.    Х. Түвдэн, Улсын аварга малчин
2.    С. Чойжилжав, Улсын аварга малчин
3.    Д. Туваанжав, Улсын аварга малчин
4.    Т. Эрдэнэ, Улсын аварга малчин
5.    Б. Зинамядар, Улсын аварга малчин
6.    Дамбаадай, Улсын аварга малчин
7.    Сэрээтэр, Улсын аварга малчин
8.    П. Пүрвээ, Улсын аварга малчин
9.    Ц. Батамгалан, Улсын аварга малчин



Долоо: Аймгийн аварга малчид, тээвэрчид
1.    Ш. Мямар, аварга тээвэрчин
2.    Д. Ламаалай, Худалдаа бэлтгэлийн аварга ажилтан
3.    С. Энхамгалан, аварга малчин
4.    Ё. Дэндэв, аварга малчин
5.    С. Батсумъяа, аварга малчин
6.    Д. Бадарч, аварга малчин
1.    З. Түчин, аварга малчин
2.    Ч. Доржсүрэн, аварга малчин
3.    Т. Жанжаа, аварга малчин
4.    Т. Лхагва, аварга саалчин
5.    Л. Батэрдэнэ, аварга малчин
6.    Ж. Гомбосүрэн, аварга малчин
7.    Б. Дагийраазай, аварга малчин
8.    М. Болдбаатар, аварга малчин
 
 

Холбоотой мэдээ